,

Ekologiczna etykieta: DORTEX wykorzystuje bawełnę organiczną i RPET

Ekologiczna etykieta: DORTEX wykorzystuje bawełnę organiczną i RPET

DORTEX, producent etykiet tekstylnych, stawia na ekologiczne materiały do swoich etykiet. Nowe profesjonalne bawełniane etykiety pielęgnacyjne są wykonane z bawełny organicznej.

Zgodność ze środowiskiem i uczciwe procesy produkcyjne są obecnie na ustach wszystkich w branży tekstylnej. A co z etykietami? Przecież projekty kreatywne również powinny pod tym względem spełniać wysokie standardy.

Dla DORTEX jest rzeczą oczywistą, że surowiec do produkcji etykiet powinien pochodzić z uczciwych źródeł, a produkt końcowy powinien być wolny od szkodliwych substancji. Rodzinna firma z Dortmundu nieustannie optymalizuje swoje portfolio, a w przeszłości zintegrowała swoją własną „wegańską skórę” z konfiguratorem za pomocą FloraPap®, by wymienić tylko jeden przykład. DORTEX niedawno wprowadził na rynek szereg nowych, szczególnie ekologicznych etykiet.

Etykiety pielęgnacyjne wykonane z bawełny organicznej

Profesjonalne bawełniane etykiety pielęgnacyjne to jeden z trzech nowych produktów, które są natychmiast dostępne w sklepie internetowym pod adresem www.dortex-etykietki.pl. Te metki do prania są wykonane z czystej, niebarwionej bawełny organicznej. Organiczna bawełna o krótkich włóknach jest raczej rzadkością jako podstawa etykiet tekstylnych, ponieważ wymagania techniczne dla etykiet tkanych są bardzo wysokie i przeważnie używane są tylko rodzaje bawełny o długich włóknach. Ponieważ przy tworzeniu bawełnianych etykiet pielęgnacyjnych stosuje się proces drukowania, DORTEX pokonał tę przeszkodę i dlatego może również oferować produkty z bawełny organicznej. Etykiety mogą być drukowane w kolorze czarno-białym i są dostępne od 20 sztuk.

Ponadto wysokiej jakości przędze poliestrowe z recyklingu stały się integralną częścią produkcji znaku DORTEX. Materiał od dawna stosowany jest w postaci nici osnowowych w asortymencie Flexinera® – teraz jest również używany do kolorowych etykiet pielęgnacyjnych. Ich satynowa wstążka charakteryzuje się jasnymi kolorami i składa się w 100% z rPET.

Drukowane etykiety z tkaniny i satynowe wstążki w asortymencie Satinera® są również wykonane z rPET. Etykiety są odporne na światło, ścieranie, można je prać w temperaturze do 60 ° C i mają długą żywotność. Dzięki nim klienci mogą uwolnić swoją kreatywność i korzystać z dowolnej liczby kolorów i gradientów kolorów podczas konfiguracji – dla wszechstronnego, wspaniałego wyglądu.

Jak DORTEX bierze odpowiedzialność

Wszystkie etykiety DORTEX są „wyprodukowane w Niemczech”. Dzięki zaangażowaniu w niemiecką lokalizację eksperci tekstylni oszczędzają długie dostawy i procesy decyzyjne. Na przykład bawełniane etykiety pielęgnacyjne drukowane są w DORTEX, drugim zakładzie produkcyjnym obok Dortmundu. Dzięki wysokiemu poziomowi wiedzy technicznej we własnej firmie DORTEX jest w stanie zaoferować dobry poziom cen pomimo wysokich kosztów personelu oraz spełnić własne wysokie standardy jakości produktów i usług. Aby zminimalizować użycie plastiku jednorazowego użytku w łańcuchu produkcyjnym, DORTEX stosuje również kompostowalne torby z bio-folii przy wysyłaniu mniejszych ilości zamówień.

Troska o przyrodę i środowisko oraz pełna uznania współpraca z pracownikami i dostawcami to integralna część filozofii DORTEX. Koncentrujemy się na potrzebach klientów.

Pobierz informację prasową tutaj.