,

Firma DORTEX

Firma DORTEX

DORTEX Werbung und Vertrieb mbH z Niemiec jest producentem i wiodącym dostawcą spersonalizowanych etykiet tekstylnych, niestandardowych wstążek na prezenty oraz samodzielnie konfigurowalnych wstążek ozdobnych wykonanych z różnych materiałów.

DORTEX jest firmą rodzinną założoną w 1986 roku ma swoją siedzibę w Dortmundzie, w Nadrenii Północnej-Westfalii. Dyrektorami zarządzającymi są Burkhard Dohmann i Peter Dohmann.

W 2016 roku firma DORTEX obchodziła 30-lecie działalności. W 2017 roku siedziba DORTEX przeniosła się z Dortmund-Mengede na przedmieścia Bodelschwingh. Tam nowy budynek, zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzanego architekta Marcusa Patriasa, pod jednym dachem łączy życie i pracę, ponieważ oprócz usług i administracji budynek mieści również mieszkania. Dom “DORTEX” o powierzchni 1100 metrów kwadratowych znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczego zamku Bodelschwingh.

Firma DORTEX łączy przemysł włókienniczy z kulturą przemysłową w Dortmundzie. Firma ma wielu klientów komercyjnych i prywatnych na całym świecie. Szeroki asortyment produktów, niskie ceny i krótkie terminy dostaw są ważne dla DORTEX. Kreatywni ludzie to jedna z największych grup klientów. 

Filozofia

DORTEX oznacza produkcję zorientowaną na klienta, łatwość w zamawianiu produktów i otwartą komunikację. Z pasją wspiera ludzi, którzy chcą żyć twórczo i jednocześnie polegać na wysokiej jakości produktu. DORTEX oferuje swoim klientom indywidualne oznakowanie swoich prac własną etykietą. Są one wykonywane indywidualnie – bez względu na to, czy jest to duże czy małe zamówienie. DORTEX zobowiązuje się dać każdemu klientowi możliwość personalizacji jego starannie przygotowanych unikatowych przedmiotów.

DORTEX oferuje swoim kreatywnym klientom różnorodne możliwości rozwoju i profesjonalizacji swoich prac. Firma organizuje coroczne konkursy na terenie Niemiec, nagradzając najciekawsze amatorskie prace hobbystyczne w dziedzinie kunsztu i projektowania. Angażuje się również w tematykę samozatrudnienia w branży twórczej młodej przedsiębiorczości.

Produkty i produkcja

Bawełna, satyna, SnapPap, skóra naturalna, metal lub poliester firmy DORTEX są prawdziwymi wszechstronnymi produktami i występują w szerokiej gamie materiałów, kształtów i rozmiarów. Można je zaprojektować online z realistycznym podglądem za pomocą konfiguratora. Sercem firmy DORTEX są różnego rodzaju etykiety, jak również wstążki na prezenty, taśmy dekoracyjne, naklejki oray inne akcesoria, które można indywidualnie oznakować lub opatrzeć własnym logo. Dzięki temu można nadać swoim produktom osobisty charakter.

Oprócz swojej marki, DORTEX ma obecnie w swojej ofercie osiem zarejestrowanych marek: Cottonera, Harlequin, Polynera, Satinera, Flexinera, Corinera, mix4kids i Holland Label. Certyfikowane produkty są przyjazne dla skóry, wolne od zanieczyszczeń i zachwycają długą trwałością, intensywnymi kolorami i wysoką jakością wykonania. Zamówienia w sklepie internetowym DORTEX można realizować już od jednej sztuki produktu.

Cottonera Classic i Premium to etykiety tkane z bawełny. Podczas gdy Cottonera Classic jest jednym z najdłużej wykonywanych produktów firmy DORTEX, niedawno dodano do niej Cottonera Premium. Jego promienne kolory wynikają z nowej, innowacyjnej technologii produkcji.

Kolorowy Harlekin to bawełniane etykiety, których tekst oraz górny i dolny nadruk jest wyświetlany we wszystkich kolorach tęczy.

Polynera to miękkie poliestrowe etykiety, które można opcjonalnie wyposażyć w tekst i motyw lub własne logo, kod QR lub napis w błyszczących kolorach.

Satinera to indywidualnie drukowane etykiety i taśmy, odporne na ścieranie i światło. Można je prać w wysokiej temperaturze. Umożliwiają druk o dowolnej ilości kolorów. Są wykorzystywane również jako etykiety pielęgnacyjne.

Etykiety tekstylne DORTEX Flexinera są dostępne w czterech różnych zagięciach. Wszystkie warianty można nabyć od 500 sztuk w różnych rozmiarach i w maksymalnie sześciu kolorach.

Etykiety Corinera są dostępne w pięciu różnych nowoczesnych materiałach: naturalnej skórze, sztucznej skórze, metalu, drewnie i SnapPap, substytut skóry wegańskiej.

mix4kids to to specjalny zestaw etykiet produkowany z myslą o dzieciach. Zawiera etykietki bawełniane, naklejki imienne, naklejki z dodatkowymi informacjami, zawieszki skórzane oraz branzoletki przyjaźni. Zestaw można zaprojektować według własnego gustu i uznania.

Optymalizując wszystkie procesy produkcji i wysyłki, DORTEX minimalizuje czas dostawy i koszty wysyłki, jednocześnie oszczedzając dodatkowe zasoby. DORTEX produkuje swoje produkty tylko na terenie Niemiec, współpracuje z regionalnymi tkalniami, zapewniając w ten sposób solidność i trwałość swoim produktom.  Dzięki zakładom produkcyjnym w Nadrenii Północnej-Westfalii i Saksonii firma angażuje się w lokalne obszary gospodarcze.

Nagrody

DORTEX Werbung und Vertrieb mbH otrzymał tytuł „Growth Champion 2016” od magazynu biznesowego Focus Spezial. Ta nagroda spowodowała szczególnie silny wzrost sprzedaży w niezależną firmę między 2011 i 2014. Pieczęć jakości „TOP Innovator 2015” firma Dortex zdobyła w przyznawaniu „Top 100” -Siegels specjalnego i ponadprzeciętnego sukcesu innowacji.